Veslařská 78, Brno Jundrov. TEL: 601 601 255

Kam zajít v okolí našeho Penzionu Vanessa?

V těsné blízko penzionu se na téměř 330 hektarů rozléhá obora Holedná. Oborou vede značená naučná stezka, na které můžete vidět volně se pohybující muflony a daňky. Součástí obory je i obůrka s divokými prasaty a několik jezírek.

   

Dominantou obory je stejnojmenně pojmenovaná rozhledna Holedná, která se tyčí ve výšce 35 metrů nad zemí. Rozhledna nabízí výhled nejen na blízké městské části či brněnskou přehradu, ale obdivovat též můžete i krajinu Drahanské vrchoviny.

 

 

 

 

 

 

 

Chcete-li vidět další zvířata, doporučujeme výlet do brněnské ZOO, která se nachází v bezprostřední blízkosti Brněnské přehrady, ze které si můžete udělat krásný výlet parníkem na hrad Veveří.

       

V teplých letních dnech určitě uvítáte návštěvu koupaliště Riviéra, které se nachází v umělém říčním korytě.

Pokud počasí zrovna nepřejete, vykoupat se můžete v blízkém aquaparku Kohoutovice, který kromě plaveckého bazénu, rekreačního bazénu s vodními tryskami a divoké řeky nabízí též posilovnu či wellness.

   

Pro příznivce výstav a veletrhů je náš penzion to pravé. Brněnské výstaviště se od nás nachází pouhých 8 minut cesty autem.

veletrhy

 

 

 

 

 

Vedle výstaviště se nachází zábavní vědecký park VIDA! science centrum, který okouzlí nejen malé návštěvníky.

Pro děti je ideálním místem sportovní areál Hroch, který nabízí nafukovací skákací bublinu, lanovku, lezeckou pyramidu a mnoho dalších.

 

Hned vedle sportoviště se nachází skvělé bistro CAFÉ LOUKA, kde můžete ochutnat hot-dogy, obložené chleby či výběrovou kávu.

Máte-li hlad, tak kousek od našeho penzionu doporučujeme restauraci v námořnickém stylu Na Piavě, která se nachází přímo na břehu řeky Svratky.

 

IMG_1790